Karatė kovos menas padeda pažadinti ir atskleisti slypinčią kūrybinę energiją, kuri maksimaliai praplečia žmogaus galimybes. - Norintiems išmokti nugalėti ir nenorintiems būti nugalėtais, kviečiu sportuoti kartu.

Legenda

Prieš 1400 metų įžymus vienuolis Daruma keliavo susitikti su Kinijos Liang dinastijos imperatoriumi Wu-di. Jo tikslas buvo perduoti imperatoriui budizmo mokslą. Kelias iš Indijos į Kiniją buvo nepaprastai sunkus ir pavojingas.

Po šios kelionės Daruma pasiliko Kinijoje ir pradėjo skleisti savo žinias apie fizinį ir dvasinį žmogaus ugdymą Shorin-ji šventykloje, šiandien vadinamoje Shaolin. Garsas apie vienuolį stipriai traukė žmones sekti jo mokymu. Tačiau ne visi mokiniai galėjo iškęsti sunkias treniruotes ir mesdavo jas vienas po kito dėl nepakeliamo krūvio. Pažiūrėjęs į juos vienuolis Daruma tarė: „Šis mokymas skirtas ugdyti jūsų dvasiai. Dvasia ir kūnas yra viena ir niekada neturi būti atskirti. Aš matau, kokie esate išsekę ir silpni. Neatrodo, kad galėtume baigti mokymą. Duosiu jums patarimą. Pirmiausia išlavinkite kūno raumenis pagal mano instrukcijas. Po to jūs suprasite ir mano mokymą.“

Taigi Daruma išmokė savo mokinius treniruoti kūną ir ugdyti dvasią. Sekdami jo mokymu, surašytu knygoje, Shorin-ji vienuoliai atgavo stiprybę, buvo narsūs, šaunūs ir nepralenkiami visoje Kinijoje.

Vienuolio Darumos mokymas vėliau plačiai paplito po Kiniją. Shorin-ji vienuolyne jis vėliau tapo Shorin-ji kempo, iš kur buvo perduotas į Riukiu salyną ir ten tobulintas iki šių dienų. Šis mokymas tapo Okinawa-te („Okinavos rankos“) kovos menu, iš kurio kilo karate.
Pagal Karate-do Kyohan

Shotokan karatė istorija

g.funakoshiG. Funakoshi Gichin Funakoshi, Okinavos mokytojų koledžo profesorius ir Okinavos kovų menų asociacijos prezidentas, yra žinomas kaip modernaus karate įkūrėjas. 1922-aisiais metais jis buvo pakviestas pademonstruoti naują karatė stilių pirmojoje nacionalinėje atletikos parodoje Tokijuje. Įkvepianti meistro G. Funakoshi asmenybė turėjo didelę įtaką pasirodymui, kuris tapo sensacija. Gausybė prašymų pasiekė meistrą, kol 1936-aisiais metais jis įkūrė Shotokan mokyklą. Ši data laikoma Shotokan stiliaus vystymo pradžia.

Sensei Funakoshi buvo ne tik kovų menų genijus, bet ir literatūros talentas, parašęs knygą „Shoto“, kurios pavadinimas reiškia jo slapyvardį. Funakoshi mokykla buvo žinoma kaip Shoto mokykla, japoniškai Shotokan. Meistras savo karatė stilių sukūrė sujungęs dviejų pagrindinių Okinavos stilių technikas ir kata. To pasėkoje dabar Shotokan mokykla naudoja galingą Shorei mokyklos techniką bei kur kas lankstesnius Shorin mokyklos judesius.

Kai 1949 metais buvo įkurta japonų karatė asociacija, Gichin Funakoshi dėl jo nuopelnų ir gabumų buvo paskirtas Vyriausiuoju Mokytoju. Didis karatė meistras Sensei Funakoshi svarbiausiu karatė treniruočių tikslu laikė sportininkų dvasinių vertybių ugdymą bei charakterio tobulinimą. Po daugiau nei 75 metų treniravimosi ir karatė mokymo, sulaukęs 88 metų amžiaus, meistras Funakoshi mirė 1957 metais.

Tikras karateka yra tas, kuris su dievišku rūpestingumu gali rūpintis ir užjausti kitus neatsižvelgiant į jų socialinę padėtį, kurio idealai yra taip aukšti ir protas tiek jautrus, kad palieka jį virš visų negarbingų ir niekšingų darbų, ir tuo pačiu stiprina jo rankas pakelti tuos, kurie yra kritę – nesvarbu kaip žemai.
Todėl galutinis karatė tikslas yra ne laimėjimas ar pralaimėjimas, bet praktikuojančių karatė discipliną charakterio išvystymas.
Gichin Funakoshi
1869 – 1957

TAIJI KASE

Gimė 09 vasario 1929 Tokijuje, mirė 24.11.2004 Paryžiuje. Studentas GICHIN ir jo sūnaus Yoshitaka Funakoshi. Vėliau studijavo karate meno pas Sensei Okujama.Instruktoriu akademijos įkūrėjas.  Shotokan-ryu-Kase-Ha Academy.

1989 Taiji Kase kartu su Hiroshi Shirai įkūrė Pasaulio Karate Shotokan akademiją (WKSA), siekiant šviesti žmones kovos mene taip pat ir realiame gyvenime. 2001 m. buvo surinkta vyriausiųjų instruktorių komanda ir nuspresta tęsti ir plėtoti Shotokan Ryu Kase Ha instruktorių akademiją (SRKHIA) Meistrui vadovaujant.


Niju Kun (Nidžiu kun) (dvidešimt karatė nuostatų)
ddd

  1. Niekada nepamiršk, kad karatė prasideda ir baigiasi nusilenkimu
  2. Karatė niekada nepuola
  3. Karatė ugdo teisingumą
  4. Pirmiausia – pažink save, po to – kitus
  5. Svarbi ne kiek pati kūno technika, kiek proto technika
  6. Leisk savo protui judėti laisvai
  7. Neatidumas ir nedėmesingumas atveda prie nesėkmių
  8. Niekada negalvok, jog karatė užsiiminėjama tik dodzio – salėje
  9. Karate užsiiminėjama visą gyvenimą
  10. Viskas, su kuo susiduri yra karatė aspektas; rask jame reikalingą prasmę
  11. Karate lyg karštas vanduo – jei jo nekaitinsi, jis atšals
  12. Negalvok apie pergalę, galvok apie nepralaimėjimą
  13. Veik atsižvelgdamas į priešininko veiksmus
  14. Kovok remdamasis natūralumo strategija
  15. Laikyk savo rankas ir kojas aštriais kardais
  16. Atsiverk – ir galėsi kautis su dešimtimis tūkstančių priešininkų
  17. Pradėdamas treniruotis, ugdyk įvairias padėtis, bet po to pereik prie tau natūralios padėties
  18. Kata
  19. Niekada nepamiršk apie savo stiprias ir silpnas vietas, savo kūno apribojimus ir technikos įsisavinimą
  20. Ugdyk savo protą
Eiti prie įrankių juostos